
Veel mensen kunnen prima winkelen zonder erbij na te denken waar het dichtstbijzijnde toilet is. Maar voor ouderen, mensen met een beperking of met een chronische aandoening is dat vaak minder eenvoudig. Een tekort aan openbare en toegankelijke toiletten kan er zomaar voor zorgen dat iemand liever thuisblijft dan een rondje door het winkelcentrum maakt. In Barendrecht zijn er op dit moment te weinig écht openbare toiletten – zeker in de buurt van winkelgebieden. Dat beperkt de vrijheid en zelfstandigheid van veel inwoners.
Als wethouder Sociaal Domein vind ik dat we daar iets aan moeten doen. Daarom zet ik me in voor meer en beter toegankelijke toiletvoorzieningen in zowel Oud-Barendrecht als Carnisselande. Dat begint met praktische stappen: in gesprek met winkeliers en andere ondernemers. Daarnaast werk ik aan betere informatie op de gemeentelijke website, én een herkenbare sticker voor locaties waar wél een toilet beschikbaar is.
Ik wil dat Barendrecht gastvrij is. Niet alleen in woorden, maar ook in voorzieningen. Een openbaar toilet is geen luxe of extraatje, maar een basisvoorziening. Het is een kleine stap met grote betekenis, vooral voor wie minder mobiel is.
Zo maken we Barendrecht samen toegankelijker, gastvrijer én oudervriendelijker!
Roeland Bol
Wethouder Sociaal Domein