
In Barendrecht wordt volop gebouwd. De komende tijd worden er op meerdere plekken nieuwe projecten gerealiseerd, goed voor in totaal ruim 330 woningen. Zo komen er woningen bij in de Zuidpolder, de Zeeheldenbuurt en in de wijk Vrouwenpolder.
In Zuydpolder worden 106 woningen en 45 levensloopbestendige appartementen gebouwd, verdeeld over drie erven. In de Zeeheldenbuurt worden 99 nieuwe sociale huurwoningen gerealiseerd. En in Bloei Barendrecht, in de wijk Vrouwenpolder, komen 127 koopwoningen, in verschillende types en prijsklassen.
Onze wethouder Lennart van der Linden is intensief betrokken bij deze woningbouwprojecten. Hij zet zich in om binnen de mogelijkheden zoveel mogelijk kansen te creëren voor Barendrechters, zowel bij huur- als koopwoningen. Daarbij wordt extra aandacht gevraagd voor starters en middeninkomens, groepen voor wie het vinden van een woning steeds lastiger wordt.
De prijzen voor koopwoningen zijn, zoals overal, flink gestegen. “Betaalbare koopwoningen” vallen tegenwoordig onder de grens van ongeveer €355.000. Bij nieuwe projecten in Barendrecht wordt er nadrukkelijk gekeken naar deze categorie, al blijft het bouwen van echt goedkope nieuwbouwwoningen een enorme uitdaging door de hoge bouwkosten en marktontwikkelingen.
Echt voor Barendrecht blijft zich inzetten voor een gevarieerd woningaanbod, waarin starters, gezinnen, senioren en mensen met een kleinere beurs een plek kunnen vinden in ons mooie dorp!